• מגי אדם

בתולה בשילוב המזלות במפה אישית

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק. כל חיבור בין שני מזלות שולף ומדגיש תכונה מסויימת מכל אחד מהמזלות, תוך שהוא ממעיט או מדלל תכונה אחרת. התוצאה היא ביטוי שלישי ספציפי, צבע חדש המתקבל מן המיזוג, אותו ניתן לשלב שוב עם גורם נוסף. כאן שילבנו בין שניים או שלושה מזלות בלבד, אולם בעת ניתוח מפה אנחנו משלבים בין גורמים רבים ומנסים להבין את הרעיון המרכזי העולה מהמכלול. ככל שמתווספים למשוואה עוד גורמים הדברים נעשים ברורים וחדים יותר – בזכות החתימות הכפולות, ההדגשים והחיזוקים שהם יוצרים.


זה העיקר בעצם. לחפש את המשותף, לאו דווקא את המנוגד. לחפש מה כן עולה מהשילוב, לאו דווקא מה סותר. כלל זה נכון ובעצם לניתוח כולו – לחפש מה כן יש באדם, לא מה אין בו. מהם הכלים המשרתים אותו, מאילו חומרים הוא עשוי. לאחר מכן לנסות להבין מול מה הוא מתמודד. כשמבינים את האדם ניתן לשער כיצד יעמוד מול השיעורים, המאבקים והסיפורים אותם מגולל מכלול המפה. אותו אירוע, אותו סיפור, יכול להפוך לטרגדיה במפה אחת, דרמה במפה אחרת, הרפתקה במפה שלישית או שיעור התפתחותי במפה רביעית. שום כך הבנת האדם, כוח העמידות שלו והגישה הכללית שלו לעצמו ולחיים – אלה קודמים לכל ניתוח שהוא בהמשך. שילובים אלה הם ההתחלה, תורמים את שלהם להבנה זו.
טלה-בתולה: שילוב מעניין ומפתיע בביטויים המגוונים שלו. מעניק לאדם כשרון מיוחד להגיב נכון בעת סכנה ובשעת חירום. קולט מיד מה יש לעשות – ועושה. חריף. הרבה עיסוקים מושכים את הלב. יש קושי להתחייב, במיוחד לזוגיות ומשפחה, וקושי לעמוד בלוח-זמנים. שילוב זה דורש מאדם הרבה ביקורת עצמית והתבוננות במעשיו ונוהגו. כשעושים, עושים ברצון. תורם לריקוד, פנטומימה, מקצועות לחימה וכל פעילות גופנית. חוש טכני, לברזל ובכלל. יודעים לטפל באופנועים ומכוניות מירוץ, אוהבים את הצד הטכני הקשור במהירות, ובמיוחד אם גם דלי בתמונה. לעיתים יכולת ריכוז גבוהה, לעיתים אובססיביות. נכנסים למשהו ולא מניחים. אומץ פנימי לא מופגן.


שור-בתולה: מוכשר בצורה בולטת. עושה הכל מושלם, איכותי וטוב, באָמנות ובכל דבר. גוף טוב. כשרון לספורט, תנועה, ריקוד ופנטומימה. גילוף בעץ מעולה. מאד חשובה תזונה בריאה, אוכל פשוט וכמה שיותר קרוב לטבע, כמה שפחות מתובל או מעובד. צריכים לשמור על הגוף. אדם שמחליט לאט. יסודי ושיטתי בכל תחום. מתבדל ושקוע בשלו, מאויים משינויים ומהתערבות בענייניו. זקוק לפרטיות. מעולה בנישה שלו, חייב את הנישה שלו.


תאומים-בתולה: אינטליגנציה גבוהה. עיתונאים, משוררים, שולטים בחריזה וכתיבה בכלל. אנשי תקשורת. עוזרי מחקר יוצאים מן הכלל. אנשים נקיים ומסודרים בצורה בולטת ושמים לב לפרטים. מחוברים למיזעור. ביקורתיים, ציניים, שנונים, אך גם מנומסים ויודעים להתנהג. שׂכל חד. אבחנה חריפה ויכולת למַדֵר דברים בדייקנות. ידיים יפות ומוכשרות להפליא, קואורדינציה טובה. אנשים עם קושי גדול להתחייב, במיוחד בזוגיות (אלא אם כן ונוס ובית 7 מספרים סיפור אחר). אבל יתחייבו לעבודה, אם יש בה חופשיות וגמישות. זקוקים לגיוון ואתגר שׂכלי. חשיבות גדולה למיקומו של מרקורי במפה.


סרטן-בתולה: יועצים חכמים, משלבים פרקטיות והיגיון עם חכמת לב ואיכפתיות. טוב לרפואה. מטפלים טבעיים. שׂכל טוב וחכמת חיים. עוזרים לכולם, בכל מצב. זיכרון טוב לפרטים. אך לעיתים נוטים להתלונן ולמצוא פגמים. שילוב המוּעד לבעיות קיבה, כאבי בטן ובעיות תזונה. אנשים עם יכולות מגוונות. כשרון צילום, פנטומימה, משחק וחיקוי, כתיבת שירה. היסטוריונים. כותבי ביוגרפיות. מספרי סיפורים. רגישים לעצמם ורגישים לזולתם.


אריה-בתולה: מרשימים, יצירתיים. מנהלים טובים, משלבים סמכותיות וקפדנות עם תשומת לב לפרטים. חוש ארגון מעולה. אנשים המגיעים להצלחה מבלי שמישהו שם לב איך ומתי. מקבלים תפקידים אחראיים, מעוררים אמון. יודעים לעמוד בלוח זמנים, להתנהג נכון עם כפיפים, לקוחות, מנהלים. והכל נעשה ללא מאמץ. מומחים בתחומם, גאים במומחיותם. מארגני אירועים. מנהלים מעולים של בתי-מלון, בתי-מרקחת, מסעדות, מדיה ותקשורת, וכל מוסד הנותן שירות לקהל. בעלי חזון ויודעים לממש ולבצע. פוטנציאל גדול להצלחה. אבל כל זה מותנה בכך שאינם הופכים ביקורתיים ויודעי כל. במקרים כאלה הנימוס הבתולי נעלם ואת מקומו יתפסו זלזול בזולת וקפדנות יתר כלפי כל נותני שירות. אנשים המענים מלצרים ודורשים מעובדיהם את הבלתי אפשרי. זקוקים לתוספת מים ואויר במפה. להוסיף רכות, התחשבות, הבנה לאחרים.


בתולה-עקרב: מחקר. אנשים מעמיקים מאד, חוקרים מטבעם, יודעים לנתח כל דבר. נכנסים לנושא שלהם עד הסוף לא מוותרים לעצמם בפסיק. משקיעים שנים על שנים, עד שמתמחים. חולי ניקיון וסדר. חריפים וביקורתיים ללא רחמים, חושפים חולשות ופגמים, רואים מה לא בסדר ואיך לתקן. יש תשומת לב רבה לפרטים, עד הגזמה. אובססיביים. נכנסים לכל דבר עד הסוף. חותרים למושלם ולא מניחים. צורך חזק בשליטה. בדרך כלל נחבאים אל הכלים ומעדיפים את אחורי הקלעים, מתקשים להיות בחזית, מתקשים בנושאים חברתיים, לא יודעים ליהנות. נותנים שירות מסור, נאמנים, לא חסים על עצמם. מומחים בשטח שלהם. מרפאים. מצילים. מבינים את ערך המשאבים. אנשים שיודעים להתכונן לסוף.


בתולה-קשת: מרפאים הוליסטיים, יודעים לעזור ללא מעורבות אישית. יועצים טובים. נוסעים בעולם וכותבים על חוויותיהם, מוציאים לאור, מורים לגיאוגרפיה, מודדים, מציירי מפות, חוקרי טבע או עוסקים במעקב אחר חיות בר. יש קשר לבעלי-חיים – או מגדלים ואוהבים, או שיש קשר מקצועי, או רגישות, רתיעה וחשש מחיות. אנשים הקשורים לצמחי מרפא. מתבודדים ומתרחקים מהקהילה. בקשרים זוגיים יהיו הפרשי גילאים או פער בולט בדת ותרבות וקושי גדול להתחייב. דוחים דברים. טובי-לב ועוזרים לזולת. אנשים שיודעים להתבונן. מקרינים שלווה פנימית, טוב-לב. רגישים לטקסים וסמלים.


בתולה-גדי: פרטיות. ידיים טובות. כל שעושים עושים היטב. שילוב של צניעות רבה, סגירות, חרדה לפרטיות ונימוס מרוחק. הרבה פעמים ייראו כשרונות טכניים בולטים בהנדסה, תכנון, רפואה, מדע, נגינה. אנשים מתבדלים ועסוקים בשלהם, אנשי עבודה ומוכשרים בתחומם. משקיעים במקצוע שלהם, לוקחים אחריות על ענייניהם. מתייחסים לעובדות והיגיון, מהימנים ושומרי חוק. זקוקים לשגרה קבועה. כשיש בעיה משתהים, דוחים עד שאין ברירה – ואז פותרים, ופותרים היטב. אנשים זהירים. חששנים. יבשושיים במקצת ומתרחקים מרגש ואינטימיות. מכבדים את המשאבים, שומרים על דברים. ציניים וביקורתיים, לעיתים פסימיים. מוכשרים, שולטים בכל חומר.


בתולה-דלי: גאונים ובעלי חוש המצאה, שׂכל חריף. מביאים פתרונות ורעיונות מקוריים ויודעים לממש אותם לפרטים בזכות חוש טכני וחוש עתידני. קשורים בהיי-טק, אסטרונומיה, מדע. פתוחים לאסטרולוגיה. יודעים לשכלל ולשפר כל דבר, רואים הכל. אך ביחסים אישיים עלולים להפגין ציניות, ביקורתיות, ריחוק ואף התנכרות. איסטניסטים, נקיים. גם בשפה, התנהגות, לבוש. אסרטיבים ומנומסים. אנשים מוכשרים, מביאים מבט שונה, יוצרים ייחודיים, מקוריים. אוהבים פטנטים וגאג'טים. נוטים לכתיבת שירה. 

בתולה-דגים: מרפאים בכל התחומים, קונבנציונלי או אלטרנטיבי. נוחים לעזור ונוחים להיעזר. אין מספיק כוח, מתעייפים בקלות. לעיתים תלותיים. חייבים שקט ובדידות על בסיס מחזורי – יותר מדי אנשים לאורך זמן מפריעים את השלווה הפנימית. לעיתים יהיו שומרי טינה או מלאי חרדות, בעיקר בנושאים של בריאות ומחלה. לעיתים מאחרים לכל מקום או דוחים דברים. מחפשים טוהר ושלֵמות בחיים, ביחסים, בכל דבר. אנשים שהם טובים כמספר שתיים, המקום הראשון מאיים. חוששים מהנהגה. לגבי מיסטיקה – תהיה משיכה חזקה או התנגדות נחרצת. זקוקים לתחושת שליטה בחייהם. שילוב המרמז על קושי רב להתחייב, בזוגיות, עבודה וכל דבר. דייקנים ומסודרים מאד בתחומים מסויימים ולגמרי לא בתחומים אחרים. קשורים באמנות, אופנה, מוסיקה, פנטומימה, ריקוד, ריפוי וביולוגיה. עורכים בקולנוע ובטלויזיה. אנשים עדינים למראה. גם אלה שהם במקרה גדולי גוף, העדינות שם.


(לומדים אסטרולוגיה גלגל המזלות, מתוך פרק 12 שילובים, עמודים 286-315)

76 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול