• מגי אדם

דגים בשילוב יתר המזלות

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק.


כל חיבור בין שני מזלות שולף ומדגיש תכונה מסויימת מכל אחד מהמזלות, תוך שהוא ממעיט או מדלל תכונה אחרת. התוצאה היא ביטוי שלישי ספציפי, צבע חדש המתקבל מן המיזוג, אותו ניתן לשלב שוב עם גורם נוסף. כאן שילבנו בין שניים או שלושה מזלות בלבד, אולם בעת ניתוח מפה אנחנו משלבים בין גורמים רבים ומנסים להבין את הרעיון המרכזי העולה מהמכלול.


ככל שמתווספים למשוואה עוד גורמים הדברים נעשים ברורים וחדים יותר – בזכות החתימות הכפולות, ההדגשים והחיזוקים שהם יוצרים. וזה העיקר בעצם. לחפש את המשותף, לאו דווקא את המנוגד. לחפש מה כן עולה מהשילוב, לאו דווקא מה סותר. כלל זה נכון ובעצם לניתוח כולו – לחפש מה כן יש באדם, לא מה אין בו. מהם הכלים המשרתים אותו, מאילו חומרים הוא עשוי. לאחר מכן לנסות להבין מול מה הוא מתמודד.


כשמבינים את האדם ניתן לשער כיצד יעמוד מול השיעורים, המאבקים והסיפורים אותם מגולל מכלול המפה. אותו אירוע, אותו סיפור, יכול להפוך לטרגדיה במפה אחת, דרמה במפה אחרת, הרפתקה במפה שלישית או שיעור התפתחותי במפה רביעית. משום כך הבנת האדם, כוח העמידות שלו והגישה הכללית שלו לעצמו ולחיים – אלה קודמים לכל ניתוח שהוא בהמשך.


שילובים אלה הם ההתחלה, תורמים את שלהם להבנה זו.דגים-טלה: הרבה תמימות וחן. אדם שקל לחבבו ולהתאהב בו. מלא אמון בחיים ובאנשים, אך לא באמת מבין את החברה סביבו, אלא אם כן יש חיזוק של יסוד אויר במפה. מחפש את עצמו. אוהב טבע, מחובר לטבע. מגלה אומץ – ופוחד על עצמו. מעז – ונסוג. כשרונות מגוונים בתנועה, הופעה, ריקוד, לעיתים מקצועות צבאיים יוצאי דופן, בעיקר ים וצלילה. חלומות גדולים. תנודות בין צורך בעצמאות לבין תלות באחרים, או בין גלוי לסודי. סולח בקלות. מתאהב חזק. אדם שלא מכיר במושג מִשמעת.


דגים-שור: מוסיקה, הרבה מוסיקה, ואָמנות בכלל. שילוב החובב טבע וריקוד. אדם שלא באמת מובן לסביבתו, ושומר את ענייניו לעצמו. עקשנות שאין בה היגיון, לא מובנת. אדם הזקוק למעט קשרים, אך יציבים. וחייב גם את הלְבַד שלו. יש סבלנות גדולה ויכולת להמתין לדברים. לעיתים עצלות, ישנוניות ואיטיות. אנשים שרוצים הרבה, תחושת מגיע לי חזקה. בכל אופן הדברים מגיעים אליהם מעצמם, ללא מאמץ. אנשים יפים, יופי מאריך ימים. נשים מאד מושכות. קול נפלא. שילוב של כשרון והשראה. מחוברים לשפע.


דגים-תאומים: אדם המתאים עצמו בטבעיות לכל מצב ומעורב במגוון רחב של תחומים השונים זה מזה. מתקשה לקבוע לעצמו כיוון, מתפשט על תחומים רבים או זורם עם מה שבא. גמישות רבה במחשבה ובגישה לחיים ומתקשה עם חוקים וגבולות, עם כל דבר שהוא נחרץ, סופי ומוחלט. שילוב של מורכבות ועדינות, אינטליגנציה, קסם אישי יוצא דופן ויכולת להתחבב בקלות. מצטיין בזריזות ידיים, קסמים ואחיזת עיניים. אנשים הנמצאים בסביבת עולם הבמה. כותבים על מה שמתרחש שם או מארגנים. משתתפים בקולנוע או בעולם הבמה והזוהר בצורה זו או אחרת. מוכשרים בכתיבת ספרי בישול. טובים במשחק, סקרנים למיסטיקה. יש בהם מתכונת הזיקית, מחליפים בקלות דמויות ושמות. שילוב טוב לריגול, במיוחד בתוספת עקרב. בקשרים זוגיים עלול להיות הטיפוס הנעלם, זה שמתאדה באמצע קשר ואין יודע איך ומה. אנשים הזקוקים לגיוון ביחסים, במקצוע, בכל דבר. שילוב מסקרן, מבלבל, לא מובן. פתוח לאחרים. המון אפשרויות. מחובר לפרסום. מאד. אנשים מקסימים.


דגים-סרטן: שילוב של תמימות, הזדהות ואיכפתיות. נכונים לעזור, לטפל, לתת. זיכרון סלקטיבי, זוכרים מעמדים ותמונות. הרבה אמונה והרבה מאד דימיון. אנשים מתוקים, אוהבים ואהובים. לעיתים תהיה תחושת קורבנות, רחמים עצמיים, תלותיות רבה ונטייה לבכי, פחדים שונים, חרדות ודאגות. רגישות יתר והתעסקות בעבר ובמה שהיה. יש קושי לשמור על הישגים. לעיתים אדם ביישן ונחבא בבית, או להיפך, מפורסם ומבקש פרסום. כשרון משחק פנומנלי, מימיקה טובה, כושר חיקוי. שילוב טוב לאנשי במה, אם מוצאים את הביטחון הדרוש. מכורים לקולנוע. מרפאים טובים ומבשלים טובים, מבקשים להאכיל את כולם. זקוקים למשפחה מגינה, זוגיות איתנה ושגרה מאוזנת על מנת לפרוח. אנשים פוריים, אוהבים ילדים. זקוקים להיות ליד מים. גמישות גופנית גדולה. יכולת מדיומית.


דגים-אריה: עולם הזוהר. שילוב של יצירתיות ואמנות, במיוחד אמנות קלאסית. קשור בהופעה, משחק, שירה. אנשים הכובשים את הבמה, מבקשים את מה שגדול מהחיים. מפורסמים, מרשימים בכשרון או ביופי, בעושר או בדומה לזה. שאיפות גבוהות לגבי עצמם. כריזמטיים. מקסימים את ההמונים. למרות הצורך החזק בפרסום והצלחה, זקוקים גם ללבד שלהם, לשם מילוי המצברים. מותשים מעודף אנשים ואירועים בחייהם. אוהבים לאהוב, יודעים לאהוב עמוקות.


דגים-בתולה: מרפאים בכל התחומים, קונבנציונלי או אלטרנטיבי. נוחים לעזור ונוחים להיעזר. אין מספיק כוח, מתעייפים בקלות. לעיתים תלותיים. חייבים שקט ובדידות על בסיס מחזורי – יותר מדי אנשים לאורך זמן מפריעים את השלווה הפנימית. לעיתים יהיו שומרי טינה או מלאי חרדות, בעיקר בנושאים של בריאות ומחלה. לעיתים מאחרים לכל מקום או דוחים דברים. מחפשים טוהר ושלֵמות בחיים, ביחסים, בכל דבר.

אנשים שהם טובים כמספר שתיים, המקום הראשון מאיים. חוששים מהנהגה. לגבי מיסטיקה – תהיה משיכה חזקה או התנגדות נחרצת. זקוקים לתחושת שליטה בחייהם. שילוב המרמז על קושי רב להתחייב, בזוגיות, עבודה וכל דבר. דייקנים ומסודרים מאד בתחומים מסויימים ולגמרי לא בתחומים אחרים. קשורים באמנות, אופנה, מוסיקה, פנטומימה, ריקוד, ריפוי וביולוגיה. עורכים בקולנוע ובטלויזיה. אנשים עדינים למראה. גם אלה שהם במקרה גדולי גוף, העדינות שם.


דגים-מאזניים: אמנות, אמנות, אמנות. הרבה יופי, זקוקים ליופי. וזקוקים לשקט והרמוניה, ליחסים טובים בין כולם. מתקשים בפרידות. שילוב המתאים לרוחניות, פוליטיקה, קוסמטיקה, ציור, קולנוע. אנשים מנומסים ועדינים בדרך כלל. מושפעים מאחרים, מתייעצים הרבה – ועדיין מתעקשים ועושים רק מה שהם רוצים. מתקשים להתקבע סביב כיוון מוגדר בחיים. זקוקים לבן-זוג חזק, מגן. לאדם שיהיה עקבי וברור, מאַזֵן. אצל אנשים מפותחים עם שילוב זה תהיה יכולת הקשבה נדירה והבנה עמוקה של הזולת ושל החברה בכללה. אצל הלא מפותחים – דברנות חסרת תכלית והתנגדות לא מובנת לכל דבר. אנשים היודעים לאהוב, מסורים באהבה, תלותיים. אנשים חינניים מאד, יפים מאד. שילוב טוב לפרסום. מאד טוב.


דגים-עקרב: שילוב של מסירות נפש ונתינה אינסופית. קשור במסתורין, ריגול, מיסטיקה, כשפים, כישוף לבן או שחור. יש צורך חזק בשליטה, לשלוט בגורל. טובים בכל הקשור בים ואוקיאנוסים, וכן ברפואה, ובעיקר רפואה לנפש. ביחסים עלולים להיראות פחדי נטישה קשים, תלות, חרדה ותובענות. אדם עם מורכבות פסיכולוגית גדולה. מבלבל, לא מובן, קשה לעמוד על מניעיו. קשור בסודות, הרבה סודות. אנשים שיש להם נטייה להתאדות ולהיעלם ללא הסבר. המוסריות חשובה מאד בשילוב הזה. לשמור על ערכים נכונים, לשמור על החוקים. אצל אנשים מפותחים יהיה עומק רוחני וכוח רוחני.


דגים-קשת: שילוב הקשור בפילוסופיה, נדודים, מסעות. אנשים המגיעים לפינות הכי רחוקות בעולם. מחוברים לטבעי, לראשוני. ג'ונגל, שבטים פראיים, תורות שאמאניות, דתות עתיקות, מיסטיקה. פסלים ענקיים. רגישים לסמלים, פולחנים, טקסים. פתוחים לעולם, גישה קוסמופוליטית. מהגרים נצחיים. מתקשים להתמקם, לשמור על יציבות או שגרה בחיים, במיוחד אם אין אדמה במפה. זקוקים לשבתאי חזק. עלולים להסתבך בגדול משום שמתקשים לתכנן ומשום שמאמינים באגדות, בניסים, באפשרויות הלא מוגבלות. שילוב שהכל בו גדול, ענק, ולעיתים האדם עצמו גדול. לעיתים תיראה עצלות בולטת, מבקשים חיים טובים ללא מאמץ. אדם עם אמונה חזקה מאד, משמיים שומרים עליו. לב טוב, טבעיות, פתיחות – ובכל זאת קשה להבינו ולרדת סוף דעתו, חי קצת בעולם אחר, מבלבל. הרצון האישי לא מוגדר. שילוב רוחני, פתוח לרצון הקוסמוס. אינטואיציה טובה. אנשים הנוטים להיעלם, מתאדים להם, ולפתע מופיעים. זקוקים לחופש, לסדר יום גמיש. חשיבות רבה למיקום יופיטר במפה.


דגים-גדי: שילוב מיוחד. יש כאלה שבניגוד לכל הסיכויים מגיעים לפרסום והצלחה רחבה, ויש מסתגרים, לא משתפים, חפוּנים בסתר חדרם, מלאי פחדים, חרדות, חששנות וביישנות. דתיים מאד או קשורים ברוחני. אמונה חזקה. מחוברים למוסיקה קלאסית. וגם לרפואה, אמנות לסוגיה, חינוך, חוק ומשפט, דת, מתמטיקה, מודיעין, מזון, יוגה, ים ולכל מה שליד עולם הזוהר. זקוקים לשגרה מגינה ובדידות מחזורית. מתעייפים מאנשים. מוסיקה היא המפתח לאיזון.


דגים-דלי: שילוב עצמאי ומקורי. זקוק להפתעות, שינויים, אתגרים, חברים, הרפתקאות, עניין. לנסות דברים. נאמן לסגנונו, מיוחד ולא מעתיק מאיש. זקוק לשחרור אנרגיה ופעילות גופנית סדירה. מצד אחד יש פה הצורך הדלאי בקבוצה, להקה, ומצד שני הצורך הטלאי לפעול לבד. אדם חברותי אך לא נגרר. לעיתים שונה במפגיע. אידיאליזם חזק. סקרן, מקורי, מחַדש, מלא רעיונות מעניינים. מאמין בעצמו. שילוב טוב לטייסים. המון אומץ.

67 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול