• מגי אדם

דלי בשילוב המזלות במפה אישית

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק. כל חיבור בין שני מזלות שולף ומדגיש תכונה מסויימת מכל אחד מהמזלות, תוך שהוא ממעיט או מדלל תכונה אחרת. התוצאה היא ביטוי שלישי ספציפי, צבע חדש המתקבל מן המיזוג, אותו ניתן לשלב שוב עם גורם נוסף. כאן שילבנו בין שניים או שלושה מזלות בלבד, אולם בעת ניתוח מפה אנחנו משלבים בין גורמים רבים ומנסים להבין את הרעיון המרכזי העולה מהמכלול. ככל שמתווספים למשוואה עוד גורמים הדברים נעשים ברורים וחדים יותר – בזכות החתימות הכפולות, ההדגשים והחיזוקים שהם יוצרים.


זה העיקר בעצם. לחפש את המשותף, לאו דווקא את המנוגד. לחפש מה כן עולה מהשילוב, לאו דווקא מה סותר. כלל זה נכון ובעצם לניתוח כולו – לחפש מה כן יש באדם, לא מה אין בו. מהם הכלים המשרתים אותו, מאילו חומרים הוא עשוי. לאחר מכן לנסות להבין מול מה הוא מתמודד. כשמבינים את האדם ניתן לשער כיצד יעמוד מול השיעורים, המאבקים והסיפורים אותם מגולל מכלול המפה. אותו אירוע, אותו סיפור, יכול להפוך לטרגדיה במפה אחת, דרמה במפה אחרת, הרפתקה במפה שלישית או שיעור התפתחותי במפה רביעית. שום כך הבנת האדם, כוח העמידות שלו והגישה הכללית שלו לעצמו ולחיים – אלה קודמים לכל ניתוח שהוא בהמשך. שילובים אלה הם ההתחלה, תורמים את שלהם להבנה זו.
טלה-דלי: שילוב עצמאי ומקורי. זקוק להפתעות, שינויים, אתגרים, חברים, הרפתקאות, עניין. לנסות דברים. נאמן לסגנונו, מיוחד ולא מעתיק מאיש. זקוק לשחרור אנרגיה ופעילות גופנית סדירה. מצד אחד יש פה הצורך הדלאי בקבוצה, להקה, ומצד שני הצורך הטלאי לפעול לבד. אדם חברותי אך לא נגרר. לעיתים שונה במפגיע. אידיאליזם חזק. סקרן, מקורי, מחַדש, מלא רעיונות מעניינים. מאמין בעצמו. שילוב טוב לטייסים. המון אומץ.


שור-דלי: מתבדל, הולך בדרכו. לא מסתגל ולא מתאים את עצמו לאדם או מצב. לא מושפע משום דבר בחוץ. מקוריות מודגשת. עיקש ועצמאי. לעיתים יהיו קשיי תקשורת. מקשיב, אך לא בהכרח שומע. שילוב טוב לכל פעילות פיסית, במיוחד בקבוצה. רקדנים טובים. קיים ניגוד בין הצורך בקבוצה מול הצורך בפרטיות וטריטוריה, לכן צריך לראות את המזל השלישי ומה עוד יש במפה, כדי להבין את הכיוון החברתי. שילוב מעולה לכל אמנות שהיא, אנשים היוצרים זרם חדש שלא במתכוון. גם כאן תהיה עקשנות גדולה. אדם מבוצר בשלו. מתקדם לאט ואינו מתחבר למה שאינו תואם לו בדיוק. מבין מהי איכות בכל תחום שהוא. כשרון מקורי ומסויים, בולט, ייחודי.


תאומים-דלי: מבריק, מחונן. פוטנציאל גדול. יודע הכל או חושב שיודע הכל. חברותי, בעיקר כלפי זרים, ותהיה נטייה לאסוף סביבו מוזרים למיניהם. שילוב של סקרנות גדולה ומוח מעולה. לעיתים יהיה חסר סבלנות להקשיב ולכן השׂכל המצויין לא רק שלא מתפתח, אלא מתפתח באופן מעוות או מתבזבז, או שהאדם ממהר להמציא הכל בעצמו ומתקשה ללמוד מאחרים את מה שכבר נבדק והתבסס. משתעמם בקלות, צמא לגירוי שכלי. סקרן, זקוק לאנשים חדשים או לידע חדש כל הזמן. נודד בין קבוצות לימוד שונות. ציני וסובלני בו-זמנית. עלול להיות סנוב או מתנשא. שילוב הקשור בנושאי חברה ומדע, ומִגוון תרבותי בכלל. כמו תמיד עם תאומים, גם כאן יהיה כשרון כתיבה, וכן כשרון לתנועה, ג'אגלינג, ריקוד. לגבי נהיגה וכיוונים – או מעולים בזה, או מאבדים את הדרך. שילוב אתאיסטי, זקוק לעובדות והסברים. טוב מאד למקצועות התקשורת. מתעניינים באסטרולוגיה.  


סרטן-דלי: רגישים לאנרגיות. מאד נאמנים לחברים, לאידיאל, לקבוצה. הצורך הסרטני בשייכות וקירבה משולב בצורך הדלאי בקבוצה. אנשים היודעים לקחת רעיונות עתיקים ולהתאימם לימינו. קולטים דברים שאחרים אינם רואים, מפרשים דברים אחרת, לא ממש מבינים את המציאות הרגילה. הרבה דמיון יצירתי, חוש הומור מיוחד. הבנה טובה לילדים ולבעלי-חיים ואיכפתיות רבה כלפי מקופחים וחריגים. נוטים לצמחונות. חוש נבואי בולט. טוב לאסטרולוגיה.


אריה-דלי: אני מגובש ושלם. אדם שיודע מי הוא ומה רצונו. יצירתיות היא הנושא המרכזי פה. אנשים מקוריים, נאמנים לעצמם ודרכם. יש גאווה והערכה עצמית רבה, כבוד עצמי. לעיתים יהיה קושי להקשיב או להתחשב בזולת, וטוב אם יש גם מים במפה, על מנת לרכך יחסים. חשובים במיוחד החברים, הקבוצה, והמקום של האדם בתוך הקבוצה. מחובר לתחביבים ותחומי עניין מיוחדים. אדם מרשים, מעורר כבוד. אגו חזק, אידיאלים חזקים. רצון ברור.


בתולה-דלי: גאונים ובעלי חוש המצאה, שׂכל חריף. מביאים פתרונות ורעיונות מקוריים ויודעים לממש אותם לפרטים בזכות חוש טכני וחוש עתידני. קשורים בהיי-טק, אסטרונומיה, מדע. פתוחים לאסטרולוגיה. יודעים לשכלל ולשפר כל דבר, רואים הכל. אך ביחסים אישיים עלולים להפגין ציניות, ביקורתיות, ריחוק ואף התנכרות. איסטניסטים, נקיים. גם בשפה, התנהגות, לבוש. אסרטיבים ומנומסים. אנשים מוכשרים, מביאים מבט שונה, יוצרים ייחודיים, מקוריים. אוהבים פטנטים וגאג'טים. נוטים לכתיבת שירה. 


מאזניים-דלי: אידיאלים גבוהים. אנשים המתעניינים בחברה, לוחמי צדק וזכויות אדם. אינטלקטואלים ואנשי רוח. הרבה עיסוקים מקוריים. אנשי תרבות, אסרטיביים, ידידותיים, מאמינים בארגונים וקבוצות. מבקשים לקדם את החברה, לקדם אמנות, ספרות ואופנה. יחסי זוגיות מיוחדים במינם, משלבים אהבה עם חברות. משלבים בין האידיאל לאישי. זקוקים לתחום עניין משותף בזוגיות. לעיתים עירבול רעיוני, שפע של רעיונות גדולים שלא מתקשרים זה לזה. יש קושי לממש דברים, אלא אם כן יש מספיק אדמה במפה. אנשי שיחה ומחשבה. יודעים להקשיב. אָמנים ויוצרים מקוריים.


עקרב-דלי: סוליסט מושבע. טיפוס מעניין, יוצא דופן. מהפכן, מבקש לשנות דברים מן היסוד. מעורב במשברים, מבקש להרוס ולהמציא את העולם מחדש. ממצה משהו – ועובר לבא. מתחבר עם שונים או שבעצמו יהיה שונה להכעיס. ברמה נמוכה יהיה מעצבן, תובעני וקיצוני. ברמה גבוהה פתוח לידע מעולמות אחרים ובעל חוש נבואי חזק. שילוב טוב למחקר ומדע, ביולוגיה, רפואה, צבא, טיס, אסטרולוגיה, פסיכולוגיה. נאמן לדרכו הייחודית. מתפתח באמצעות קבוצה, ימצא עצמו בקבוצה. שילוב המביא שינויים וטרנספורמציה בחיים, לעצמו ולסביבתו. 


קשת-דלי: חופש וחרות. אדם שהתבל כולה היא החצר הפרטית שלו. זקוק למסעות, נמשך לרחוק, לזר ולשונה, לתרבויות עתיקות, עתידנות ומדע בידיוני. קשור באקולוגיה והגנה על הטבע. הגנה על בעלי-חיים ושמירת זכויותיהם. לגבי מיסטיקה – או שמחובר מאד ויהיו אינטואיציה וחוש נבואי, או מתנגד חריף, אתאיסט ושולל מכל וכל. אדם המחפש הרפתקאות וגיוון בחיים, הכל מעניין. אידיאלים גבוהים. שילוב טוב לידע והשכלה רחבה, לא מסודרת, לא מעשית. אוטודידקט. אדם ליברלי, נאור. לא הולך בתלם. לעיתים יחוש מעל החוק, לא מחוייב לאיש. מבקש אוטופיה, מבקש את האידיאל הנכון שייצור אוטופיה. לעיתים אומר דברים פשוט כדי לזעזע את השומעים. אידיאליסט. מתקן עולם.  


גדי-דלי: בונה ויוצר, מבין את חוקי היצירה. עצמאי, מבריק והולך בדרכו, שאיפות גבוהות. מקדם את החברה. מביא פתרונות יוצאי דופן לבעיות שונות, טכניות או חברתיות. אנשים העוסקים בתכנון והנדסה, מדע, מתמטיקה, פיסיקה. גאוני מחשבים, טייסים, אסטרולוגים, אסטרונומים, אסטרונאוטים ואף מדינאים או אנשים הקשורים בלהקות מוסיקה או ריקוד – אבל מביאים משהו אחר, מתקדם. זקוקים לקבוצה שתאפשר להם להביא את הכיוון החדש. זקוקים לעניין משותף גם בזוגיות. מצטיינים באסרטיביות רבה העלולה להתפתח לקור, ציניות וניכור ולעיתים רודנות. צריך מים ואש במפה כזו. אנשים של אידיאלים גבוהים.


דלי-דגים: שילוב אוניברסלי. קשור בכוכבים, בנשגב, ברעיונות חברתיים חובקי תבל. אנשים המתקשים להבין את הקרוב, את הרחוב והמציאות הפשוטה, אבל מבינים היטב את הרחוק, המיסטי או המדעי. שילוב המזמין אותנו לצאת מהזמן והמרחב הרגילים. מתייחס לרחב, לעולמי. אנשים המלאים ברעיונות מופלאים. מבקשים ליצור אוטופיה, מאמינים בה בכל ליבם. מבקשים חיים לא סטנדרטים. גישה מיוחדת לטבע ולבעלי-חיים. וגם לילדים.

ברמה האישית עלולים להיות מוקסמים מעצמם, מרגישים שונים, מעין משיחים-קדושים, בעלי מסר שהעולם עדיין אינו מוכן לו. מתקשים להבין את החיים השוטפים, את ההתנהלות היומיומית.

אנשים בעלי חוש נבואי. מתנבאים נכון לעולם, פחות נכון לאישי. מתאימים מקצועות מעניינים כמו מחקר ומדע, אמנות במחשב, מוסיקה מתקדמת, טיס ותעופה, אסטרולוגיה וקבוצות מדיטציה, ים, צלילה ודולפינים. אנשים מקוריים ומלאי השראה. מפגינים משיכה חזקה למיסטיקה או התנגדות נחרצת. זקוקים לקבוצת שייכות רעיונית כדי להרגיש ביטחון ולייצב את החיים. מתקני עולם. קשורים בכל שהוא מעבר למימדים המוכרים. המזלות האחרונים, סוגרי המעגל.


(לומדים אסטרולוגיה גלגל המזלות, מתוך פרק 12 שילובים, עמודים 286-315)

67 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול