• מגי אדם

על האופק

לנקודת הזריחה, נקודת האופק העולה, יש חשיבות ראשונה במעלה בעת ניתוח מפה. מהאופק מתחיל הכל. האופק הוא קו התפר המדוייק שבין ישן וחדש, בין מי שהיינו לבין מי שאנו הולכים להיות. מייצג את רגע המפגש הדרמטי בינינו לבין העולם החדש. מכלול האנרגיות השׂוררות בעולם ברגע הלידה – נצרב בנו באחת ומתחבר אל מי שהיינו. האנרגיה הכללית השׂוררת בעולם באותו הרגע מתמזגת בבת אחת עם זה שהגיע ונחת פה.דמיינו עולה חדש שנוחת בלוּד, מזוודה ביד אחת ותיק הכינור שלו ביד השנייה, וכמו שהוא יורד מהמטוס - בבת אחת הוא קולט את השמיים הכחולים, את הריחות, הקולות, הצבעים, האנשים – אך אלה לא הופכים אותו לישראלי. לאט לאט, במהלך שהותו, הישראליות החדשה תדבק בזהותו הקודמת ותשתלב בה. נקודת האופק לעצמה מאפיינת את מי שהיה. דרך בית ראשון ויתר הבתים הוא יילך וילמד את שיעוריו ואת חייו החדשים, ואלה יצטרפו ויעשירו את מי שהיה קודם לכן.


מאחר והאופק הוא מוכר, מגובש ושריר בתוכנו, הרי שנקודת המבט שלנו אל העולם תעבור קודם כל דרכו. האופק יספר איך אדם נכנס לדברים ואיך הוא יוצא מהם, איך הוא מתחיל דברים ואיך הוא מסיים אותם. מה מטה את הכף בכל הכרעה והחלטה שלו. החלטה חשובה או רגילה, הרת גורל או יומיומית.


לאופק הקרנה חזקה. כשאנו רואים אדם לראשונה אנו קולטים ממנו קודם כל את התכונות המיוחדות לאופק שלו. לאחר מכן, בהמשך, נחוש ונכיר את השמש, הירח, מרקורי ושאר הכוכבים. אולם המפגש הראשון הוא תמיד עם האופק. האופק מסמן גם את נקודת המבט שלי על העולם – גם מה אני מקרין לעולם.


נקודת האופק, הנמצאת בדיוק בין בית 12 לבית 1, מתארת את המבוך האישי שלנו, והיא גם הדרך החוצה מן המבוך. דלת הכניסה והיציאה למפה כולה.


אם כן, האופק הוא מוכּר, קיים בנו מזמנים קדומים ומוסיף רמזים חשובים לגבי מהותו של אדם מגלגוליו. הבית הראשון, הממשיך את נקודת האופק, הבית עצמו, מתאר את כל שהוא חדש ומתהווה. אבל נקודת האופק מתארת מאיפה מתחיל החדש הזה. מיהו האדם שהגיע. ומשום שהוא מוכר, הרי שבכל עת מכרעת בחיינו או בכל מצב בו אנו לחוצים, נבוכים, חוששים, מתלבטים, חייבים בהחלטה או נכנסים לדבר חדש – אנו חוזרים ושבים אליו.


האופק מוטבע בנו עד כדי כך שהוא מתבטא די הרבה גם בגוף הפיסי שלנו, שהוא החלק הדחוס והכבד ביותר שבנו.


לעומת האופק, השמש מסמלת את האישיות המרכזית אותה נלמד וּנפתחַ במהלך חיינו אלה. על ההבדלים האסטרולוגיים שבין השמש, הירח והאופק והקשר ההתפתחותי שבין שלושתם נרחיב בכרך השני, "הכוכבים".

119 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול