• מגי אדם

שור בשילוב המזלות במפה אישית

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק. כל חיבור בין שני מזלות שולף ומדגיש תכונה מסויימת מכל אחד מהמזלות, תוך שהוא ממעיט או מדלל תכונה אחרת. התוצאה היא ביטוי שלישי ספציפי, צבע חדש המתקבל מן המיזוג, אותו ניתן לשלב שוב עם גורם נוסף. כאן שילבנו בין שניים או שלושה מזלות בלבד, אולם בעת ניתוח מפה אנחנו משלבים בין גורמים רבים ומנסים להבין את הרעיון המרכזי העולה מהמכלול. ככל שמתווספים למשוואה עוד גורמים הדברים נעשים ברורים וחדים יותר – בזכות החתימות הכפולות, ההדגשים והחיזוקים שהם יוצרים.


זה העיקר בעצם. לחפש את המשותף, לאו דווקא את המנוגד. לחפש מה כן עולה מהשילוב, לאו דווקא מה סותר. כלל זה נכון ובעצם לניתוח כולו – לחפש מה כן יש באדם, לא מה אין בו. מהם הכלים המשרתים אותו, מאילו חומרים הוא עשוי. לאחר מכן לנסות להבין מול מה הוא מתמודד. כשמבינים את האדם ניתן לשער כיצד יעמוד מול השיעורים, המאבקים והסיפורים אותם מגולל מכלול המפה. אותו אירוע, אותו סיפור, יכול להפוך לטרגדיה במפה אחת, דרמה במפה אחרת, הרפתקה במפה שלישית או שיעור התפתחותי במפה רביעית. שום כך הבנת האדם, כוח העמידות שלו והגישה הכללית שלו לעצמו ולחיים – אלה קודמים לכל ניתוח שהוא בהמשך. שילובים אלה הם ההתחלה, תורמים את שלהם להבנה זו.
טלה-שור: המון חיוניות, המון אנרגיה. במקרים טובים יהיה חוזק גופני המלווה בבריאות נפשית. החושים מאד מפותחים. אדם בעל יכולת הישרדות בכל תנאי ומצב. היצר חזק, התשוקה חזקה. איש עקשן, עומד על שלו. מאמין ביוזמות שלו. שילוב טוב מאד לעסקים, לפעילות גופנית, אמנות בעץ. ספורט תחרותי. ברוב המקרים יהיו אנשים ברורים, אומרים מה הם רוצים. פשטות בריאה.

שור-תאומים: הישרדות פנומנלית. אדם פיקח והגיוני, היגיון שלא ניתן לסתור אותו או להתווכח עימו. נאמן לתוכניות של עצמו אבל לא של אחרים. אופורטוניסט, בעל חוש מיוחד להזדמנויות ומצליח בעסקים. שילוב התורם לזריזות ידיים, קואורדינציה טובה ושליטה בחפצים. טוב לספורט וריקוד, התעמלות אמנותית ופעלולים. סקסי ומושך לבני המין השני. יודע מה הוא מחפש. שומר על עצמו. כשרונות מגוונים.


שור-סרטן: טריטוריאלי. משפחתי, פטריוט, שמרן, שומר על הקיים ומאוּיים משינויים. לא אוהב הפתעות. אנשים עם זקוקים לביטחון, יציבות, נוחות. לעיתים אוספים ואוגרים, דואגים לעצמם ושלהם וחייבים לקבל כל מה שהם רוצים. יש קשר חזק לאוכל טוב, חווה, גידולים, עצי פרי, פרחים. מחוברים לאדמה. 'אצבעות ירוקות', מה שנוגעים בו משגשג ופורח. אנשים עם חוש ריח מפותח, זיכרון טוב. כשרונות שונים. אוהבים לצחוק, לשיר. מעניקים חום וביטחון, לילדים ובכלל. קצב אישי מיוחד. נאחזים, עקשנים. נאמנים ל'שלי'. 

שור-אריה: קלאסה. הכל בחיים חייב להיות ברמה גבוהה. אדם שלא יסבול דבר זול, גם דורש מחירים גבוהים. כריזמה כובשת, במיוחד כלפי המין השני. שילוב מושך, ליבידו חזק. יצירתי ומוכשר באמנות וכל תחום שיבחר. צוק איתן שאינו ניתן לשכנוע בשום דרך (אלא אם יש תוספת משתנים במפה). יש קושי לשחרר, התעקשות וכובד. אובססיביים לבני או בנות זוגם, ובמיוחד הגברים. מה ששלי – שלי. הערכה עצמית בריאה, לא מכירים ברגשי נחיתות. שילוב טוב להצלחה. מחוברים לאיכות, מבקשים את החיים הטובים. עקשנות רבה. התעסקות יתרה עם כסף, לעיתים מוגזמת.


שור-בתולה: מוכשר בצורה בולטת. עושה הכל מושלם, איכותי וטוב, באָמנות ובכל דבר. גוף טוב. כשרון לספורט, תנועה, ריקוד ופנטומימה. גילוף בעץ מעולה. מאד חשובה תזונה בריאה, אוכל פשוט וכמה שיותר קרוב לטבע, כמה שפחות מתובל או מעובד. צריכים לשמור על הגוף. אדם שמחליט לאט. יסודי ושיטתי בכל תחום. מתבדל ושקוע בשלו, מאויים משינויים ומהתערבות בענייניו. זקוק לפרטיות. מעולה בנישה שלו, חייב את הנישה שלו.


שור-מאזניים: עקשן מאד. מלא בעקרונות ופרינציפים בלתי מתפשרים. יש קשר חזק לאָמנות ואסתטיקה. טעם מעולה. זקוק לחפצים נאים, אמנות פלסטית. איש שלום, יודע להציע את הדרך ההגיונית והנכונה לכל, אך גם לוחם על דעותיו ולא מוותר. יש קושי גדול לקחת החלטה. מתייעץ הרבה אבל לא מקשיב לעצות. מחליט לאט ולאחר מכן נצמד ולא מש מהחלטתו. יודע ערכו של דבר. חשיבות רבה למיקומה של ונוס במפה.


שור-עקרב: נחוש, לא מוותר. המון עוצמה, כושר עמידות, סיבולת. אדם עיקש ולא סלחן, אך נותן חבל ארוך. לא אדם שהיית רוצה כאויב שלך. מתקשה לשכוח. לא עוזב בקלות, לא סולח בקלות. כשעוזב, עוזב לתמיד. מחובר לגוף, לספורט, ריקוד, קראטה. כל פעילות פיסית תובענית. דורש מעצמו הרבה, כוח רצון חזק. לגבי כספים – או שלחלוטין מתרחק מכסף, או לגמרי בתוך, גם כעיסוק מקצועי. ממעט בדיבור בדרך כלל. חשדן. מבוצר בשלו, לא מאפשר לאיש להחליט עבורו. הולך עד הסוף בכל דבר. דעות מוצקות, ערכים ברורים. ליבידו חזק. אנשים חושניים, חזקים, המון אנרגיה אצורה. משיכה-דחייה ברורים. שלי שלי ושלך ושלך.  

שור-קשת: מחובר לטבע ולחי. זקוק למרחב, ירוק, שקט. אותנטי, לא מתוחכם. מה שרואים זה מה יש. חושים מפותחים ביותר. אדם שלא מסוגל לחיות בעיר – רעש, אנשים ואופנות מתחלפות מבלבלים ומפריעים את מנוחתו. מצטיין ביושר ואמת (אם לא, אזי חוסר היושר יהיה קיצוני). אם יגיע לעסקים, הולך בגדול. זקוק להרבה, מחובר לשפע והצלחה. טוב לספורט, בתנאי שאינו עצל מדי, וטוב גם בקליעה למטרה ואילוף חיות. אדם שמרגיש נוח בעור שלו ונוח בחיים שלו. אופטימיות מתונה, קצב נינוח. מתפתח לאט, יש זמן. יהיה או אדם הרוצה הרבה מאד ואינו מסתפק – או יודע להיות מאושר לגמרי במה שיש.


שור-גדי: היגיון ברזל. נאמן לדרכו ויהי מה. נחוש ומכוּון מטרה, קשוח ולא ניתן להסיטו מדרכו אחרי שהחליט עליה. יודע בדיוק מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. קנאי לפרטיות ולא מניח לאיש להתערב בחייו. מסתגר, מתבדל. אדם מהימן, מילה היא מילה, הבטחה היא הבטחה ויש נאמנות לאותם הערכים שנים רבות. אינם אוהבים פרידות ושינויים, יודעים בדיוק לפי מה הם חיים ומה מתאים להם. מתקשים באינטימיות, אלא אם יש מים במפה. ומתעבים הסתבכויות. מאמינים בתוצאה והוכחה, יגיעו למטרתם וייקח כמה שייקח. ממעיטים בדיבור, תכליתיים, לומדים מניסיון וטועים לעיתים רחוקות. יודעים לפתור בעיות. שילוב טוב לכל פעילות גופנית. אנשים השומרים על כושר מיני עד גיל גבוה. קשר חזק ביותר למוסיקה, בעיקר מוסיקה קלאסית ותופים. אי אפשר בלי מוסיקה בחיים. קול טוב, שמיעה מעולה. אנשים מוכשרים בצורה בולטת בתחום שלהם. מכבדים חוק ככתבו וכלשונו.


שור-דלי: מתבדל, הולך בדרכו. לא מסתגל ולא מתאים את עצמו לאדם או מצב. לא מושפע משום דבר בחוץ. מקוריות מודגשת. עיקש ועצמאי. לעיתים יהיו קשיי תקשורת. מקשיב, אך לא בהכרח שומע. שילוב טוב לכל פעילות פיסית, במיוחד בקבוצה. רקדנים טובים. קיים ניגוד בין הצורך בקבוצה מול הצורך בפרטיות וטריטוריה, לכן צריך לראות את המזל השלישי ומה עוד יש במפה, כדי להבין את הכיוון החברתי. שילוב מעולה לכל אמנות שהיא, אנשים היוצרים זרם חדש שלא במתכוון. גם כאן תהיה עקשנות גדולה. אדם מבוצר בשלו. מתקדם לאט ואינו מתחבר למה שאינו תואם לו בדיוק. מבין מהי איכות בכל תחום שהוא. כשרון מקורי ומסויים, בולט, ייחודי.   שור-דגים: מוסיקה, הרבה מוסיקה, ואָמנות בכלל. שילוב החובב טבע וריקוד. אדם שלא באמת מובן לסביבתו, ושומר את ענייניו לעצמו. עקשנות שאין בה היגיון, לא מובנת. אדם הזקוק למעט קשרים, אך יציבים. וחייב גם את הלְבַד שלו. יש סבלנות גדולה ויכולת להמתין לדברים. לעיתים עצלות, ישנוניות ואיטיות. אנשים שרוצים הרבה, תחושת מגיע לי חזקה. בכל אופן הדברים מגיעים אליהם מעצמם, ללא מאמץ. אנשים יפים, יופי מאריך ימים. נשים מאד מושכות. קול נפלא. שילוב של כשרון והשראה. מחוברים לשפע.


(לומדים אסטרולוגיה גלגל המזלות, מתוך פרק 12 שילובים, עמודים 286-315)

169 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול