• מגי אדם

אסטרולוגיה הוררית

'מפת שאלה', או בשפה מקצועית – הוררי (שעה) מתייחסות להיבט היותר מיסטי של אסטרולוגיה. מאפשרות להתייחס נקודתית לדילמה מסויימת בחיי האדם, בלי קשר למפת הלידה שלו. הרעיון הוא – לרשום את השאלה על נייר ולצייר מפה לרגע הזה של רישום השאלה. המפה נותנת את התשובה לאותה דילמה מסויימת. מאחר וזהו כלי חזק, אין להשתמש בו יתר על המידה. מי שמרבה ב'שאלות' כמו מטריד את הקוסמוס בשטויות ודי מהר יתחיל לקבל תשובות סתומות או מבלבלות לשאלותיו.
הנה עשרים כללים מגבילים לשימוש בכלי מיוחד זה:


1. יש לרשום את השאלה על דף לפני העלאת המפה ולהיצמד אליה כפי שנוסחה. לא למתוח לעוד נושאים ולא לנסות להוציא תשובות נוספות שלא נרשמו מראש על הנייר. ותמיד עדיף לשאול 'האם נכון לי' ולא 'האם כדאי לי'. 2. הכרחי לנסח את השאלה לכיוון חיובי ולא שלילי. (כלומר, האם אקבל את העבודה, האם אשתי תבריא, האם נצליח לרכוש את הבית, האם אמשיך לעבוד איפה שאני עובד. בניגוד ל'האם יפטרו אותי', 'האם נפסיד את הבית' וכאלה.) ולנסח כמה שיותר פשוט וברור, כמו שהשאלה עולה מהבטן.

3. לא להעמיס שתי שאלות על מפה אחת. (למשל, האם דני יתחתן איתי ונהיה מאושרים. לשאול – האם דני יציע נישואין או האם נהיה מאושרים ביחד. אבל לא את שתיהן). גם לא לשאול שאלה של 'או-או'. לבחור אחד ועליו לשאול. (כמו למשל, 'האם כדאי לי להישאר או לעזוב', 'האם כדאי לבנות או לקנות.' זה לא טוב. לשאול על אחת משתי האפשרויות, לרשום על הנייר ולהיצמד לזה.)

4. אין לשאול שאלה שהתשובה עליה בלאו הכי בדרך (כמו למשל, האם עברתי את המבחן או מה תוצאות הבדיקות שעשיתי אתמול.) חכה ותדע. אם בכל זאת תשאלו, תקבלו תשובה סתומה וסתם בזבזתם שאלה.


עד כאן כללי. עכשיו בעניין הפרשנות:


אופן הניתוח של מפת הוררי שונה מאופן הניתוח של מפת לידה. יש להתייחס לכוכבים ולמזלות בהיבט הראשוני והפשוט ביותר שלהם. התשובה עצמה תיראה בבית 4 ושליטו, הזוית האחרונה שיוצר הירח, אופי האופק ומעלת האופק. שאלה שבה האופק נמצא בין מעלה 26 ל-29.59 היא שאלה שאין להשיב עליה כרגע. אם משום שהתשובה כבר ידועה ואם משום שאין תשובה כרגע.

5. מזל האופק, הבית של השמש, המזל והבית של הירח – אחד מהם לפחות צריך לסמן כי אמנם התשובה עונה לנושא השאלה. אם לא, לוותר עליה.

6. שלושה אלה גם נותנים גם את כיוון התשובה ופרטיה. איתם יש לשקלל את השליטים של הבתים הרלוונטיים לשאלה (מיקומים וזויות).

7. בעת הניתוח, לפשט. לקחת את הפרשנות של הכוכבים והבתים למקומות הכי בסיסיים ומעשיים, לא להתפלסף ולא ללכת למקומות כלליים או מופשטים.

8. בכל שאלה שהיא – בית ראשון ושליטו מייצג את השואל או השואלת. אם נשאלה שאלה שאלה על זוגיות – בית 7 מייצג את האדם השני, גבר או אישה עליו שאלו ויש לבחון את היחסים בין שליטי 1 ו-7. בשאלת זוגיות יש להוסיף ולבדוק באופן כללי את הכוכבים בבתים 5, 7 ו-8.

9. בשאלה על לימודים או נסיעה – הציר השלישי ביחד עם מרקורי ויופיטר. בשאלה על כסף – הציר השני.

10. בשאלה על חיפוש נעדר – האופק ושליטו, כוכבים בבית 1 וכוכבים בבית 12, בשקלול שליט המזל של הנעדר. אם מדובר בחתול שנעדר – השמש. אם מדובר בכלב נעדר – ירח. סוס – יופיטר, וכך כולם (הכל בספר הראשון). בכלל, בשאלות של 'איפה' יעזור מאד הספר הראשון.

11. בשאלה הקשורה במעבר דירה – בית שלישי ומרקורי. שיפוץ דירה – בית 4 וסאטורן. רכישת דירה – 3-4 לגבי הדירה עצמה והמעבר.בעוד בית 8 יבהיר את המצב הכספי הקשור ברכישה, הלוואות, משכנתא וכאלה.

12. בשאלה הקשורה בהורים – הציר הרביעי כולו פלוס שמש או ירח (אבא או אמא). בשאלה הקשורה בסבא סבתא – סאטורן. בשאלה הקשורה באח או אחות – שליט מזל השמש שלהם פלוס בית 3 ומרקורי. בשאלה הקשורה במורה – יופיטר. בשאלה הקשורה באדם זר – אוראנוס. בשאלה הקשורה בחבר – בית 11 פלוס שליט מזל השמש שלו.

13. בשאלה הקשורה בירושות – הכוכבים בבית 8, שליט הבית, פלוטו ושליטו והקשרים שלו עם יופיטר.


ועוד כמה כללים חשובים:

14. בשום מצב ובשום מקרה אין לשאול שאלה הקשורה במוות או מועדו. אפשר לשאול 'האם אחותי תבריא'. אבל לא להיפך.

15. בשום מצב ובשום מקרה אין לשאול שאלה שאינה קשורה בנו עצמנו. (כמו למשל, האם הבן שלי יתחתן עם החברה שלו או האם אחי יקבל את העבודה שהתראיין אליה. שאלות כאלו אינן רלוונטיות והתשובה שתקבלו תהיה שגויה ב-90 אחוז מהמקרים).

16. בכל שאלה שהיא יש להתייחס לציר הבתים של הדרקונים (לא המזלות) וכוכבים היוצרים אליהם זויות, במיוחד סקוויר-סקוויר או צמידות-מולות.

17. התשובה הסופית לשאלה תיראה בכוכבים הנמצאים בבית 4, ביחד עם שליטו (מיקום וזויות). באין כוכבים ב-4 – מיקומו ומצבו של שליט הבית ביחד עם שליט האופק. כמו כן יש להתחשב בשליט הירח.

18. את בית 4 יש לשקלל עם הזוית האחרונה שיוצר הירח בטרם יעבור לבית הבא.

19. אם מזל האופק עובר בסוף המזל (נמצא במעלה 28-29 של המזל) – אין תשובה משום שהתשובה כבר ידועה וסגורה.

20. והכלל החשוב מכולם: אין לעשות מפת שאלה יותר מאשר פעם עד פעמיים בשנה.

20 כללים אלה הם הבסיס. למי שיש אותו, מאד יעזור הספר הראשון. בפרק 10 בו, הנקרא "השלמות ותוספות" – הרבה ממה שהבאתי שם התכוון לשרת מפות שאלה: זמנים הקשורים בכל מזל, ביום ובשנה, מקצועות, מקומות שונים בבית, ארצות בעולם, מתנות, בעלי חיים, ענייני בריאות, אזורים בגוף ועוד ועוד. כמו כן צריך לזכור כי מטרת ה'הוררי' הוא לתת הנחיה מה לעשות, לא להרגיע אותנו מבחינה נפשית. כך שאם למשל את דואגת מכך שאחותך עדיין לא נשואה, אין טעם לשאול מתי היא תתחתן אלא מה אני יכולה לעשות כדי לקדם את הנישואין של אחותי. או לחילופין, 'האם נכון לי להתערב בעניין זה או זה'.

כלומר, בכל הוררי נכון תמיד לערב את עצמנו ולבקש הנחיה לפעולה עבור עצמנו, לא עבור אחרים. אנחנו לא מטרידים את המלאכים שלנו כדי לקבל נחמה או להירגע אלא כדי לקבל הנחיה מה ניתן לנו לעשות בעניין מסויים או מהי האחריות שלנו לגבי אותו הדבר. אם אדם חושש שמא יפטרו אותו, עדיף שישאל 'מה לעשות כדי להישאר בעבודה' או 'איזה כיוון עבודה חדש נכון לי לקחת'. אבל אין טעם לשאול 'למה מפטרים אותי' או 'האם יפטרו אותי.'

זה הרעיון. מפת 'הוררי' היא ידידה שלנו, מתכוונת לטובתנו, אבל תפקידה אינו לתת לנו ואליום פסיכולוגי או לספק את הסקרנות שלנו. תפקידה לכוון אותנו אל הפעולה הנכונה לגבי הנושא המציק לנו.279 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול